تصورات غلط ذرباره بازاریابی اینترنتی

جمعه 7 دی 1397
22:15
آقای بازاریاب

تصورات غلط درباره بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی فقط برای کسب و کارهای بزرگ است. این جمله ای است که بارها از زبان خیلی از دوستان شنیده ام. این دقیقا یکی از تصورات غلط درباره بازاریابی اینترنتی است. در حالی که هر کسب و کاری چه کوچک و چه بزرگ می تواند بازاریابی اینترنتی انجام دهد. برای کسب و کارهای کوچک هم که سرمایه چندانی ندارند راه کارهایی وجود دارد. در این مقاله قصد دارم درباره تصورات غلطی که تبدیل به توهم درباره بازاریابی اینترنتی شده است صحبت کنم. پس اگر می خواهید با این تصورات غلط در بازاریابی اینترنتی بیشتر آشنا شوید و هدفمند تر برای کسب و کار خود بازاریابی اینترنتی کنید با همیار وب همراه باشید.تصورات غلط درباره بازاریابی اینترنتی

تصورات غلط درباره بازاریابی اینترنتی باعث شده است بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی که قصد راه اندازی کمپین های تبلیغاتی خود را داشته اند با ترس و تردید مواجه شوند و هیچ وقت دست به این کار نزنند. در ادامه شما را با این تصورات اشتباه آشنا می کنم تا شما هم با مشکل مواجه نشوید و درست ترین کار را انجام دهید.


بازاریابی اینترنتی، بازاریابی آنلاین یا آنلاین مارکتینگ (Online Marketing)، یک روش بازاریابی‌ است که در آن، از ابزارها و رسانه‌های آنلاین استفاده می‌کنند.1.بازاریابی اینترنتی فقط برای کسب و کارهای بزرگ است

تا چند سال پیش شاید این گونه بود ولی الان قضیه فرق کرده است. با گسترش ابزارهای بازاریابی اینترنتی هر کسب و کار اینترنتی با هر میزان سرمایه توانایی استفاده از بازاریابی اینترنتی را دارد. مثلا هر کسی با هر کسب و کاری می توانید از پوش نوتیفیکیشن استفاده کند. مسلما هر کسب و کاری که بودجه بیشتری برای راه اندازی کمپین های تبلیغاتی کند بیشتر جواب می گیرد. ولی همیشه نیاز به پرداخت هزینه های سنگین برای تبلیغات اینترنتی نیست. پیشنهاد من برای کسب و کارهای کوچک بازاریابی محتوایی است. البته شاید زمان بر باشید ولی ماندگاری آن از کمپین های تبلیغاتی شرکت های بزرگ خیلی بیشتر است.


پیشنهاد ویژه همیار وب : چرا بازاریابی محتوا بهترین روش برای بازاریابی اینترنتی است؟


تصور کنید شرکتی برای تبلیغات خود از تبلیغات کلیکی استفاده می کند. نهایتا چند هفته کمپینش در معرض دید مخاطبین قرار می گیرد و بعد از آن باید دوباره حسابش را شارژ کند. ولی بازاریابی محتوایی همیشگی است و همیشه مخاطبانتان از طریق محتوایی که قبلا زحمت تولیدش را کشیده اید به سمت شما می آیند. البته همانطور که گفتم در بازاریابی محتوایی زودبازدهی وجود ندارد و زمان بر است.2.هدف اصلی در بازاریابی اینترنتی جذب ترافیک بیشتر است

هدف اصلی در بازاریابی این است که شما به سرنخ های بیشتر دست پیدا کنید نه ترافیک بیشتر! با ترافیک کم هم میشه به سر نخ های هدفمند رسید. خیلی از دوستان فکر می کنند هرچه ترافیک سایتشان بیشتر باشد بهتر است و نتیجه خوبی می گیرند. در صورتی که اصلا چنین چیزی نیست. در بازاریابی اینترنتی هدف ما نرخ تبدیل بیشتر و در نهایت بازگشت سرمایه (ROI) است.


بسیاری از کمپین های تبلیغاتی راه اندازی شده اند و فقط به واسطه جذاب بودن بنر روی آن کلیک شده است و زمانی که کاربر وارد صفحه تبلیغ دهنده شده بود به درخواست مورد نظر پاسخ نداده بود و در نهایت تبدیل نشده بود. این یعنی یه جای کار می لنگیده که بازدیدکننده به کاربر تبدیل نشده است. بنابراین هرچه به این صورت باشد بازگشت سرمایه پایین می آید. حالا هرچه قدر ترافیک سایت مورد نظر بالا رود.


پیشنهاد ویژه : بهترین روش بازاریابی برای کسب و کارهای کوچک اینترنتی چیست؟3.به دنبال مشاهده نتایج فوری در بازاریابی اینترنتی نباشید

شاید یکی تفاوت های بین تبلیغات سنتی و تبلیغات اینترنتی همین باشد. در تبلیغات اینترنتی زمان احتیاج دارید تا بازدهی اصلی را مشاهده کنید. شاید کمپین تبلیغاتی که شما راه اندازی کردید فقط برای جذب کاربر باشد. در این صورت برای اینکه کاربران شما به مشتریان شما تبدیل شوند باید برنامه ریزی داشته باشید. این دقیقا هدف اصلی شما از تبلیغاتی است که انجام داده اید.


در تبلیغات سنتی مخاطب همان لحظه تبلیغ مورد نظر را در تلویزیون می بیند و در ذهنش می ماند. ولی در بازاریابی اینترنتی شاید این کمی سخت باشد که اسم برندتان را سریع در ذهن مخاطب حک کنید. شاید زمان بر باشد. رابطه سازی در بازاریابی اینترنتی شرایط خاص خودش را دارد.4.هدف اصلی در بازاریابی اینترنتی فروش محصولات است

این دقیقا درست است که ما بازاریابی می کنیم تا خودمان را به مخاطبانمان معرفی کنیم و محصولات و خدمات مان را به آن ها ارائه دهیم و کسب درآمد کنیم. ولی باید تمام جوانب را در نظر بگیرید. مثلا باید بدانید در یک کمپینی که راه اندازی کردید چند نفر تبدیل شده اند. چند نفر خرید کرده اند. افرادی که خرید نکرده اند چرا خرید نکرده اند.


به عنوان مثال ایمیل مارکتینگ که انجام می دهید باید ریپورت کامل کمپین خود را مشاهده کنید و دقیقا بررسی کنید که مثلا چرا روی لینک دومی که شما در ایمیلتان قرار دادید کلیک کمتری شده است. منظور اصلی من این است که باید نتایج را اندازه گیری کنید. فقط به فکر هزینه کردن و بازگشت آن نباشید. اگر نتایج کار خود را بررسی نکنید شاید متحمل ضررهای سنگین شوید.سخن آخر

امیدوارم از موارد گفته شده استفاده کافی را برده باشید و با تصورات غلط درباره بازاریابی اینترنتی به خوبی آشنا شده باشید. البته در این مقاله سعی کردم به مهمترین آن ها بپردازم. هر کسب و کار اینترنتی که دارید فارغ از هر میزان سرمایه سعی کنید بازاریابی اینترنتی خود را انجام دهید. هدفمند بودن بازاریابی تان خیلی مهم است. سعی کنید مخاطبینی که واقعا به کسب و کار شما علاقه دارند را به سمت خود جذب کنید. باور کنید ترافیک سایت خیلی هم مهم نیست. مهم این است که افرادی که از سایت شما دیدن می کنند فقط و فقط به خاطر محتوای سایت شما در آن ماندگار شوند نه چیز دیگری. پس همیشه به دنبال سر نخ های هدفمند باشید. امیدوارم از این مقاله خوشتان آمده باشد و مورد قبول شما قرار گرفته باشد.


[ بازدید : 25 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

کپی رایتینگ چیست و کپی رایترها چه می کنند

پنجشنبه 17 آبان 1397
12:50
آقای بازاریاب

این روزها بازاریاب‌ها مدام در حال رقابت با یکدیگر برای جلب توجه مخاطبان هستند. از بیلبوردها تا تبلیغات تلویزیونی، از تبلیغ در یوتیوب تا تبلیغات گوگل (Google Adwords) همه و همه کانال‌ها و روش‌های برقراری ارتباط با مخاطبانی است که کسب و کارها امید دارند آن ها را به مشتری و در بهترین حالت به یک مشتری وفادار تبدیل کنند. اما جلب توجه و طراحی تبلیغ، هنر و مهارت‌های خاص خود را طلب می‌کند.

کپی رایتینگ هنر و دانش تولید محتوای تبلیغاتی برای المان‌ها و فرایندهای تبلیغاتی کسب و کار است. نکته مهم در کپی رایتینگ دقت به این موضوع است که مخاطبان ما در کدام مرحله از قیف بازاریابی یا قیف فروش قرار دارند. دقت به این موضوع کلیدی ترین نکته در فرایندهای طراحی تبلیغ است، چرا که شناخت مخاطب اولین مرحله برای برقراری ارتباط صحیح با مخاطبان است. به دنبال جلب توجه و شناساندن نام برندتان به به دیگران هستید؟ یا می خواهید مخاطبان فعلی را به مشتری تبدیل کنید؟ یا شاید به دنبال طراحی نامه تبلیغاتی برای بازگرداندن مشتری‌های قبلی به وبسایت و فروشگاه خود برای افزایش فروشتان هستید؟

پس از تعیین مختصات مخاطب می بایست با در نظر گرفتن اهدافتان پیامتان را طراحی کنید. این همان کاری است که یک کپی رایتر انجام می دهد. کپی رایترها کسانی هستند که بازاریابی و فروش را می شناسند و توانانایی بسیار بالایی در برقراری ارتباط کلامی و نوشتاری با دیگران دارند.

فراموش نکنید که در کپی رایتینگ:

1- پیام شما باید در جلب توجه مخاطبان موفق باشد.

2- برای آنها باورپذیر باشد.

3- در آنها نسبت به برند شما علاقه ایجاد کند.

4- در آنها نسبت به انجام عملی خاص، که همان هدف تبلیغ شماست، اشتیاق ایجا کند

5- آنها را به انجام عملی خاص دعوت کند.

جلب توجه اولین و دعوت به اقدام آخرین مرحله در کپی رایتینگ و طراحی تبلیغ است. بسیاری از صاحبین کسب و کارها انتظار دارند که کپی رایترها متن و محتوای تبلیغاتی جذابی برای آنها طراحی کنند که به افزایش فروش منجر شود. اما نکته در اینجاست که جذاب بودن کافی نیست، شما باید بدانید که دقیقا چه کسی را هدف تبلیغ خود قرار داده اید و نوع ارتباط مخاطبا هدف با نام و محصولتان را مشخص کنید.


[ بازدید : 81 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

دیجیتال مارکتینگ چیست و دیجیتال مارکتر چه کسی است؟

شنبه 13 مرداد 1397
19:29
آقای بازاریاب

دیجیتال مارکتینگ محبوب ترین و رو به رشد ترین شاخه از علم مارکتینگ و بازاریابی است. این شکل از بازاریابی خصوصا با توجه به سرعت فزاینده رشد تکنولوژی و کاربران اینترنت روز به روز طرفداران بیشتری پیدا می‌کند. اما واقعا دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ در حقیقت فروش و ترفیع محصول بین مخاطبان بازار هدف با استفاده از ابزارهای دیجیتال است. در بازاریابی دیجیتال با استفاده از رسانه ها و ابزارهای الکترونیک با مخاطبان خود ارتباط برقرار کرده و آنها را نسبت به محصول یا خدمات خود علاقمند می کنیم. با توجه به اینکه این روزها عملا همه ابزارهای دیجیتال به اینترنت متصل هستند بین بازاریاب ها و سایر افراد به اشتباه این طور جا افتاده که دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی اینترنتی و آنلاین هم دو یک مفهوم هستند.

بازاریابی آنلاین، بازاریابی اینترنتی، تبلیغات آنلاین و ... همگی بیانگر یک مفهوم و معنی هستند و در تعریف به هر فعالیتی که در آن با استفاده از بستر اینترنت اقدام به برقراری ارتباط با مخاطبان هدف می کنیم، بازاریابی آنلاین نام می گیرد.

در مطالب بعدی به بررسی کامل بازاریابی اینترنتی خواهیم پرداخت و در اینجا بیشتر بر معرفی جنبه آفلاین دیجیتال مارکتینگ تمرکز می کنیم.

بازاریابی تلویزیونی یکی از قدیمی ترین روش های دیجیتال مارکتینگ و هنوز هم از اثر بخش ترین فعالیت های بازاریابی است. در بازاریابی تلویزیونی پیام خود را از طریق قالب قدرتمندی به نام ویدئو به مخاطب منتقل می کنیم.

یک آدم که مدامن در حال مکالمه با تلفن است؛ این تقریبا اولین تصویری است که با شنیدن عبارت بازاریاب به ذهن خیلی ها می رسد. بازاریابی تلفنی هم از آن شکل های سنتی دیجیتال مارکتینگ است که با وجود سهم بسیار در فعالیت های بازاریابی شرکت های مختلف آرام آرام نقشش کمرنگ تر می شود.

بیلبوردهای الکترونیک با آن هم نور و رنگ توانایی زیادی در جلب توجه عابران و مسافران خیابان ها دارندو این شکل از بازاریابی دیجیتال در حقیقت بازاریابی بهبود یافته ی آفلاین است.

فراموش نکنید که دیجیتال مارکتینگ هم می تواند آنلاین و هم آفلاین انجام شود و کمپین های بازاریابی دیجیتال لزوما در حوزه بازاریابی آنلاین معنا پیدا نمی کنند.

مطالعه بیشتر درباره: بازاریابی اینترنتی


[ بازدید : 6204 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

کپی رایترها چه می کنند؟ کپی رایتینگ از چه می گوید؟

دوشنبه 27 فروردين 1397
13:38
آقای بازاریاب

این روزها همه از کپی رایتینگ حرف می زنند. در مورد اهمیت و نقش کپی رایترها در بازاریابی و تبلیغات. اما واقعا کپی رایتینگ چیست؟ کپی رایتر کیست؟

کپی رایترها نقش بسیار مهمی بویژه در کمپین های تبلیغاتی بازی می کنند. یک کچی رایتر از شناخت مخاطبان هدفش شروع می کند و با شناخت ارزش های کسب و کار و همفکر و استفاده از تکنیک های خلاقیت اقدام به ساخت و در حقیقت خلق شعار تبلیغاتی می کند.

بنابر این کپی رایتینگ در یک تعریف کلی، عبارت است از تولید محتوای تبلیغاتی. اما محتوا و شعار تبلیغاتی چه ویژگی هایی دارد؟ آیا اینکه در ذهن بماند کافیست؟ قرار است مخاطبان را به انجام عملی خاص سوق دهد؟ یا به دنبال معرفی کردن ارزشهای کسب و کار است؟

هر چه هست خلاقیت و شناخت مخاطبان هدف از آن جدا نمی شود. در کپی رایتینگ سعی می کنیم برای مخاطبانمان انگیزاننده باشیم و در حقیقت کپی رایتر کسی است که این مسئولیت را در جایگاههای مختلف بعهده می گیرد.

کپی رایتینگ بویژه در بازاریابی آنلاین اهمیت دارد. جایی که می توان ارزش ها، کلمات و ایده ها را بدون ترس و با دقت آزمایش کرد. بنابراین بهترین بستر برای تمرین کپی رایتینگ کمپین ها و تبلیغات اینترنتی است.


[ بازدید : 172 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

بازاریابی آنلاین چیست

جمعه 3 فروردين 1397
12:18
آقای بازاریاب
بازاریابی آنلاین چیست

بازاریابی آنلاین چیست؟

بازاریابی آنلاین یا بازاریابی اینترنتی شکلی از بازاریابی است که در بستر اینترنت اتفاق می افتد و همان اهداف شکل های سنتی تر بازاریابی را دنبال می کند.

در بازاریابی آنلاین سعی می کنیم با استفاده از ابزارهای موجود با مشتریان بالقوه ارتباط برقرار کرده و لید یا سرنخ فروش تولید کنیم. ب

تفاوت دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی اینترنتی چیست؟

دیجیتال مارکتینگ در حقیقت بازاریابی با استفاده از ابزارهای دیجیتال مانند تلفن همراه است و لزوما با بازاریابی آنلاین یکسان نیست. در دیجیتال مارکتینگ با استفاده از ابزارهای دیجیتال با مشتریان ارتباط برقرار می کنیم. حال اگر این برقرار ارتباط در بستر اینترنت انجام شود، فعالیت های ما در بازاریابی آنلاین دسته بندی خواهد شد.

بنابراین دیجیتال مارکتینگ هم می تواند آنلاین و هم می تواند آفلاین باشد.

کانال های بازاریابی آنلاین چیست؟

شاید مشهورترین شکل بازاریابی آنلاین سئو باشد. اما علاوه بر سئو 6 کانال دیگر دربازرایابی آنلاین وجود دارد.

1- سئو یا SEO

2- بازاریابی موتورهای جستجو یا SEM

3- بازاریابی شبکه های اجتماعی

4- بازاریابی یا فروش وابسته

5- بازاریابی محتوایی

6 - بازاریابی ایمیلی یا Email Marketing

7- تبلیغات PPC

برای توضیحات و مطالعه بیشتر توصیه می کنم مقاله بازاریابی آنلاین چیست را با کلیک روی لینک بخوانید.


[ بازدید : 189 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دیجیتال مارکتینگ و کپی رایتینگ است. || طراح قالب avazak.ir
ساخت وبلاگ تالار ایجاد وبلاگ عکس عاشقانه فال حافظ فال حافظ خرید بک لینک خرید آنتی ویروس دانلود تک آهنگ انجام پروژه متلب نظافت منزل در تهران پیش بینی نتایج فوتبال خرید ملک در ترکیه انجام پروژه متلب میهن ام پی تری بازی حکم نقاشی ساختمان آپلود عکس
بستن تبلیغات [X]